KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12612151
nr 1261 2151
Birger Mörk
(1919-2010), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -47. Oramad. Olja på duk, 46x55 cm
Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2019
kl 19:44:49
17/6 17:16:44
Birger Mörk
Läs mer om Birger Mörk