KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12612151

nr 1261 2151

Birger Mörk

(1919-2010), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -47. Oramad. Olja på duk, 46x55 cm

Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 juni 2019
kl 19:44:49

17/6 17:16:44 1      Vinnande bud

Birger Mörk

Läs mer om Birger Mörk